16. října se uskutečnilo další z řady školení webového analytika, Jana Tichého. Obsah celého školení a jeho nejpřínosnější témata výstižně popsala Míša Matanelli.

Rozhodovací paralýza

O Google Analytics se zajímám téměř 2 roky a z pozice internetového marketéra je pro mě denním chlebem. Přesto jsem nepochyboval o tom, že si ze školení odnesu přínosné rady a tipy z osobní zkušenosti.

V době, kdy jsem se o webovou analytiku začal více zajímat, nemohl jsem samozřejmě přehlédnout jméno Honzy Tichého, autora mnoha článků, webinářů a přednášek na konferencích.

Honza ještě získal plusové body účastí na Čtvrtkonu v Českých Budějovicích. Mojí účast na školení pouze zpečetil můj komentář u této diskuze na Twitteru:

https://twitter.com/bsteeer/status/484387637504262144

Ráno na mě čekal email s personalizovanou zprávou od Honzy Tichého s tím, že pokud bych měl zájem, rád by se mnou problém z tweetu, probral osobně. Není čas váhat. Koupit lístky na “žluťák” a balím kufry směr Praha :).

Jak to Medio zvládlo?

Od objednání školení po připomínku o termínu školení mi v přichozích emailech od Medio nic nechybělo. V nejobsáhlejším emailu byl uveden mimo jiné i popis trasy z Anděla a pražského hlavního nádraží včetně linek na které je zapotřebí nastoupit. Od nejbližší zastávky je to cca. 200 metrů pod Nuselským mostem směrem k benzínové pumpě. Rohový barák neoznačený cedulí Gambrinus nýbrž EDU 2000 Vám napoví, že jste na místě.

Školící místnost

První dojem byl “zpět do školních lavic počítačových učeben”, což nepůsobí příliš lichotivě, ale přiznám se, že mi nic nechybělo. Občerstvení v podobě vody, kávy, čaje a drobných laskomin bylo k dispozici po celou dobu školení.

Každý účastník školení měl k dispozici PC. Určitě bych také uvítal volné zásuvky. Přecejenom, ze školních lavic jsme naučeni, že zapojené kabely se nevypojují :-).

Oběd

Oběd proběhl v ne zrovna poklidné restauraci “Marná snaha”. Název mohl leccos napovědět, ale nakonec dostat v Praze nášup za “kilo” i s polévkou. Za mě plně postačující.

Tip: Klidně si dejte vepřo-knedlo-zelo, na tomto školení není možné usnout.

Odpoledne

Po vydatném obědě následovala praktická část, která už byla pro pokročilejší uživatele Analytics mnohem přínosnější. Zde bych se opět odkázal na článek účastníka školení : www.ladyvirtual.cz/skoleni-google-analytics-honzy-ticheho/

Závěrečné hodnocení

Školení jasně ukázalo, že nestačí být pouze dobrý ve svém oboru, ale musíte být také skvělý řečník a mentor. To Honza plní na 105% a jeho nadšenost a chuť hledat řešení objevených problémů v účtech zúčastněných mě jen utvrdilo, že tato investice do vzdělání byla správná. Abych pouze nechválil jak školitele, tak obsah školení, zmíním i několik drobných much.

Po zkouknutí všech slidů ještě před začátkem školení jsem byl natěšen na pokročilejší způsoby propojení dat a práce s GA. K těm jsme se bohužel ve stanoveném čase školení nedostali (poté jsem musel školení opustit, kvůli zpáteční cestě). Každopádně máte možnost 14 dní od termínu školení k položení dotazů. Z důvodu brzkého odchodu jsem také neobdržel certifikát.

Závěrem bych pouze dodal, že i pokud práci s Analytics ovládáte a nějaký ten segment a nastavení GA už máte za sebou, přesto Vás čeká zajímavá 8 hodinovka plná nových informací a tipů, jak si práci ulehčit, získávat ta správná data a jak s nimi prospěšně naložit. Z výše popsaných důvodů toto školení vřele doporučuji. Zároveň školení doporučuji také všem jako přípravu na splnění GA IQ testu, který jsem po školení úspěšně splnil.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *